„Słonik Bąbelek” i „Mała Misia” to książeczki Doroty Skwark z wydawnictwa Jedność. Trafiłam na nie przez przypadek, szukając książek tej autorki i bardzo podobają się Filipowi. Od około pół roku sięga po nie bardzo często. To krótkie historyjki, które bardzo przyjemnie się czyta. Ilustrację są ciekawe i bardzo ładne.

Słonik bąbelek to historia słonika, który skończył cztery lata. Z tej okazji postanowił wyruszyć samotnie w świat. Nie pomyślał ile niebezpieczeństw czyha na takiego malucha. W trakcie wyprawy z trudem uniknął spotkania z lwem. Zrozumiał wtedy, że jest jeszcze za mały na takie wyprawy. Jest to sympatyczne historia z morałem. Polecam tą książeczkę.

Mała Misia to historia o małej Misi, która obchodzi swoje trzecie urodziny. Rodzice wraz z bratem głównej bohaterki urządzili dla niej przyjęcie i oraz zorganizowali prezent. Mała misia była bardzo przejęta przyjęciem, a dodatkowo zgubiła swoją przytulankę. Na przyjęciu byli przyjaciele dziewczynki. Każdy przygotował dla niej własnoręcznie wykonany prezent. Udało się też odnaleźć przytulankę – przyniósł ją piesek. Wszystko się dobrze skończyło, a przyjęcie było bardzo udane.