Dziś przychodzę do was z pomysłami na prezenty z okazji pierwszych urodzin. Ja zanim zostałam mamą zawsze miałam problem co kupić dziecku na prezent. Wiadomo chcemy, aby prezenty były trafione, tak aby  dziecko było zadowolone. Nie jest to łatwe, bo wybór jest ogromny, a dziecko nie zawsze cieszy się z tego co nam się podoba.
Ale do rzeczy oto kilka propozycji,  które u nas się sprawdziły:

1. Kitchen helper (pomocnik kuchenny) to prezent, który sami sobie wybraliśmy i u nas okazał się strzałem w dziesiątkę. Słyszałam głosy, że to prezent bardziej dla nas, niż dla Filipa, ale ja się z tym absolutnie nie zgadzam. Jeśli dziecko jest zainteresowane tym co robią rodzice, to sprawia mu wiele frajdy jeśli może obserwować ich z bliska. Do tego jeśli pozwalamy mu robić to co my, to w ogóle jest wniebowzięte. Także jak najbardziej polecam:)

2. Samochód – chodzik. My rozważaliśmy dwie opcje czyli samochód sterowany na pilota oraz taki który trzeba pchać. Zdecydowaliśmy się na drugą opcję, z kilku względów. Przede wszystkim nie mamy swojego ogródka, w którym można byłoby jeździć. W mieszkaniu jest na to za mało miejsca. Poza tym wydaje mi się, że w tym wypadku auto na pilota to prezent raczej dla rodziców. Nasz samochodzik póki co jest napędzany siła rodziców;) z czasem odczepia się boczne zabezpieczenia i dziecko samo jeździ oddychająca się nóżkami.

3. Klocki – jeśli chodzi o klocki to u nas jest to numer jeden wśród zabawek. Mamy kilka zestawów, a na pierwsze urodzinki dostaliśmy kolejny drewniany zestaw i dwa zestawy lego duplo. Póki co zabawa polega na rozwalaniu tego co zbudowali rodzice, ale dodatkowo atrakcję stanowi przekładanie klocków z pudełka do pudełka.

4. Zabawki interaktywne. Dostaliśmy kilka takich zabawek, ale zauważyłam, ze Filip się prawie nimi nie bawi. Myślę jednak, że większość dzieci jednak ucieszy się z takich grajaco -swiecach zabawek.

5. Dobrą propozycją na prezent są też książeczki dla dzieci, tu wybór jest ogromny i nawet jeśli dziecko nie bawi się nimi teraz to z czasem na pewno doceni taki prezent.

6. Zabawki do kąpieli – nie zależnie od tego czy dziecko lubi kąpiele czy nie taka zabawka to świetny pomysł. W pierwszym przypadku to będzie dodatkowa atrakcja, a w drugi zachęci dziecko do kąpieli. U nas niestety spowodowała wydłużenie kąpieli o kolejne 10 min 🙈

7. Namiot to ostatnio modny gadżet, ale my zdecydowaliśmy się na taki zakup, ponieważ Filip lubi przesiadywać pod stołem, więc uznaliśmy że to dobry pomysł. Obecnie namiot służy jako miejsce do chowania swoich ulubionych zabawek i klocków.

8. Tablica manipulacyjna – myślę, ze u nas się na pewno sprawdzi, ale póki co jest w przygotowaniu. Jak tylko uda nam się skończyć to pojawi się o tym wpis.

Mam nadzieję, że nasz poradnik będzie pomocny. Dajcie znać w komentarzach czy skorzystaliście z naszych propozycji, a może macie jakieś swoje sprawdzone patenty?